Přejít na menu Přejít na obsah

Aktuálně


Zbraně Avalonu

Fanzin (amatérský fanouškovský magazin) vydával SFK Avalon od roku 1994. Celkem vyšlo 35 čísel, zatím poslední číslo vyšlo 25. 10. 2004. Rádi bychom vydali ještě pár čísel, ale už není a asi ani nebude čas.

Fanzin v jeho závěru vydávala redakce ve složení Václav Pravda - šéfredaktor, Ladislav Pátek a Petr Musílek - redaktoři. Fanzin se postupně vyvíjel, poslední podobu získal prakticky již v posledním čísle roku 1999 (číslo 26) a jeho rozsah se ustálil na 64 stranách, s výjimkou speciálních rozšířených vydáních při příležitosti Avalconů. Od čísla 31 byla součástí ZA literární neSF příloha Dílna Vysočiny, vydávaná ve spolupráci s Literární Vysočinou.

Fanzin získal v letech 1998, 1999 a 2000 1. místo v hodnocení Akademie scifi, fantasy a hororu, v kategorii Fanzin. Pro fanzin psali a kreslili renomovaní i začínající autoři, na jeho stránkách vycházely povídky, recenze, reportáže, informace a úvahy o fandomu apod. S fanzinem v tištěné podobě se můžete setkat už jen ve SF antikvariátech nebo na Festivalech fantazie, v elektronické podobě také na CD-ROM, který dostali účastníci Festivalu fantazie 2003.

Uvádíme na těchto stránkách dosud vyšlá čísla Zbraní Avalonu, 1-35. Obsah je prakticky shodný s tištěnou verzí, vypuštěny byly jen neaktuální informace - pozvánky na akce, vyhlášení soutěží apod. Můžete si vybrat buď podle čísel, rubrik nebo v seznamu příspěvků jednotlivých autorů.

Čtěte Zbraně Avalonu

Přejeme příjemné počtení.